Dobre wiadomości o EdTech z całego świata

Jako że rok zbliża się ku końcowi, pomyślałem, że możemy przyjrzeć się temu, jak EdTech zmienił szkoły, uczniów i edukację w tym roku - w krajach na całym świecie. Najbardziej cieszy postęp, jaki dokonał się w zakresie poprawy standardów edukacyjnych w krajach rozwijających się przy użyciu odpowiednich, dobrze zaprojektowanych technologii edukacyjnych.

Chatterbox

Chatterbox to szkoła językowa online, która wykorzystuje ukryty talent profesjonalistów, którzy są również uchodźcami. Szkoli i zatrudnia osoby przesiedlone do nauczania ich języków ojczystych w dynamicznie rozwijającej się branży nauczania języków obcych online i osobiście.

Z siedzibą w Wielkiej Brytanii, platforma internetowa oferuje pracę uchodźcom z profesjonalnymi umiejętnościami językowymi jako korepetytorzy online lub twarzą w twarz. Obecnie do grona klientów należą największe brytyjskie uniwersytety, takie jak University of London, Leeds i Westminster, a także organizacje non-profit, takie jak Czerwony Krzyż i korporacje.

Oferując ogromny zakres języków, od hindi, arabskiego i hiszpańskiego po francuski i mandaryński, Chatterbox niedawno wygrała tegoroczną nagrodę "Next Billion EdTech Prize", przyznawaną podczas Global Education & Skills Forum.

dot Learn

Jednym z największych wyzwań, jeśli chodzi o wdrażanie EdTech w krajach rozwijających się (gdzie prawdopodobnie jest to najbardziej potrzebne) jest niska prędkość i pojemność lokalnego pasma internetowego. Dotlearn znalazł sposób na kompresowanie filmów online, ze szczególnym uwzględnieniem udostępniania tutoriali online w krajach o bardzo niskiej przepustowości łącza. Technologia Dotlearn zmniejsza rozmiary plików do tego stopnia, że wymagają one tylko 1/100 przepustowości łącza.

Nauka poprzez wideo okazała się być wyjątkowo skutecznym narzędziem edukacyjnym online. Ta darmowa usługa internetowa umożliwia dostęp do wysokiej jakości materiałów e-learningowych dla milionów studentów w krajach o niskich dochodach. Ponieważ kompresja jest tak dobra, studenci mogą uzyskać dostęp do wysokiej jakości treści edukacyjnych za ułamek ceny; na przykład przy obecnych cenach danych w Kenii i Nigerii, oznacza to, że student może uzyskać dostęp do pięciu godzin treści edukacyjnych online za cenę jednego SMS-a.

Enuma

Wytyczając szlak w projektowaniu i rozwoju aplikacji edukacyjnych dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, Enuma została założona i nadal jest prowadzona przez dwóch inżynierów oprogramowania z Berkeley - i rodziców dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych - Sooinn Lee i Gunho Lee. Ich wizją jest zapewnienie nauczycielom, rodzicom i uczniom aplikacji i narzędzi, które umożliwiają niezależność, motywację i sukces uczniom specjalnej troski.

Współpracują z patologami mowy i języka, nauczycielami szkół specjalnych, terapeutami zajęciowymi i innymi specjalistami w dziedzinie edukacji, aby dać dzieciom motywację do dalszej nauki.

Nie tylko stworzyli wielokrotnie nagradzaną aplikację ToDo Maths App, ale także opracowali inne aplikacje, takie jak Visual Schedule, która pomaga rodzicom w projektowaniu mobilnych, wizualnych dzienników i harmonogramów dla dzieci autystycznych oraz KitKit School, która jest ściągalnym "zestawem szkolnym" zaprojektowanym specjalnie dla małych dzieci, które nie mają dostępu do szkoły w ogóle. Kitkit School został zaprojektowany, aby zapewnić dzieciom podstawy i praktykę potrzebną do budowania podstawowych umiejętności w zakresie czytania, pisania i matematyki - wraz z możliwościami odkrywania innych przedmiotów, w tym muzyki i sztuki - nawet bez dostępu do szkoły lub zasobów.

Nafham

Założona w 2012 roku firma Nafham jest odpowiedzią na nadmierne poleganie na drogich prywatnych korepetycjach. Ta wielokrotnie nagradzana platforma EdTech zapewnia użytkownikom od przedszkola do 12 klasy bezpłatny dostęp do filmów edukacyjnych, które są powiązane i oparte na programach nauczania w Egipcie, Kuwejcie, Syrii, Algierii i Arabii Saudyjskiej.

Treści są tworzone przez zespół ekspertów edukacyjnych, którzy zapewnili platformie ogromny sukces: każdego miesiąca gości ona ponad pół miliona uczniów. Z ponad 60 milionami wyświetleń wideo od momentu uruchomienia, Nafham jest z pewnością jedną z największych platform EdTech na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Onebillion

Onebillion stawia czoła jednemu z najbardziej zniechęcających wyzwań: nauczaniu dzieci w sytuacji, gdy nie ma żadnych nauczycieli. Program jest obecnie finalistą w cenionym konkursie Global Learning XPrize, który wymaga, aby technologia z powodzeniem umożliwiała dzieciom czytanie, pisanie i rozwiązywanie prostych problemów matematycznych pod nieobecność nauczyciela.

Skupiając się głównie na projektowaniu oprogramowania, międzynarodowy zespół zbudował wszechstronne, skalowalne oprogramowanie edukacyjne dla dzieci w szkole i poza nią. Wraz z organizacjami partnerskimi, londyńska organizacja non-profit testuje obecnie oprogramowanie w 150 odległych wioskach w Tanzanii, w których nie ma szkół.

Program identyfikuje jedną osobę dorosłą w każdej wiosce, zwaną "słoneczną mamą", która otrzymuje ładowarkę i ma za zadanie rozdawać dzieciom tablety każdego ranka i odbierać je każdego wieczoru. Dane dotyczące nauki zostaną zebrane w marcu 2019 roku.

Uwagi końcowe

Zawsze uważam za wspaniałe (i otrzeźwiające) ćwiczenie kontemplowanie ekstremalnych wyzwań edukacyjnych, przed jakimi stoją niektóre kraje. Równie wspaniałe jest uświadomienie sobie ogromnego pozytywnego wpływu, jaki ma technologia - kto mógłby nawet pomyśleć, jak rozwiązać problem edukacji, który zaczyna się od braku szkoły lub nauczyciela. A jednak mamy jednostki i wizjonerskie organizacje, które stosują najnowocześniejsze technologie informatyczne i informatyczne, aby rozwiązać te problemy na najniższym poziomie, tworząc zmieniający życie wpływ.