ISTE 2021: kiedy technologia ed-tech spotkała się z pasją

Jeśli zapytasz jakiegokolwiek Europejczyka o jego opinię na temat USA, założę się, że w wielu odpowiedziach pojawi się słowo "duży" lub jakikolwiek jego synonim: szerokie drogi, duże samochody, wysokie budynki, wielkie filiżanki kawy, porcje jedzenia wielkości jumbo, wielkie uśmiechy, wielkie... wszystko.

Tak jak wszystko, co związane z USA, tak i zeszłotygodniowa konferencja zorganizowana przez International Society for Technology in Education stanęła na wysokości zadania: ISTE 2021 było wielkie!

Wielkie miejsce

Po pierwsze, miasto: Denver. Kolorado może nie jest największym stanem, a Denver może nie jest największym miastem, ale ma pewną wielkość związaną z nim: ludzie nazywają je Mile High City.

Następnie, miejsce imprezy: Colorado Convention Center (CCC). Zajmujące łącznie 2,200,000 stóp kwadratowych, trzy poziomy CCC były strzeżone przez wielkiego (40 stóp) niebieskiego niedźwiedzia wznoszącego się w pobliżu głównego wejścia.

Źródło zdjęcia: Explore the Colorado Convention Center video.

Górny poziom należał do ponad 500 wystawców, a NEO by CYPHER LEARNING było dumne, że mogło być jego częścią. (Więcej na ten temat poniżej.)

Poziom uliczny oferował dziesiątki sal konferencyjnych, mnóstwo miejsca na place zabaw ISTE, gdzie uczestnicy mogli spędzić czas na interaktywnej technologii, obszar relaksu i ładowania (zarówno ciała, jak i urządzeń), a także Bellco Theatre, gdzie odbywały się wszystkie potężne przemówienia programowe.

Na dolnym poziomie królowały dwie sale balowe, w których odbywała się większość wykładów, sesji BYOD i warsztatów, a także dwa saloniki - czyli przytulne strefy networkingowe - gdzie uczestnicy mogli spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach lub załapać się na sesję simulcastową.

CCC może wydawać się duże, ale nie było wystarczająco duże na tegoroczne ISTE. Pobliski hotel Hyatt Regency (który znajduje się w Top 10 najwyższych budynków w Denver) użyczył pomocy - i kilku sal konferencyjnych - aby wszystkie sesje edukacyjne ISTE mogły się odbyć w ciągu 4 dni wielkiego wydarzenia.

Duża konferencja

ISTE to naprawdę duża konferencja. Każdego roku gromadzi dziesiątki tysięcy edukatorów z całego świata (73 narodowości w 2016 roku), których łączy głębokie zainteresowanie tym, jak technologia może być wykorzystywana w klasie. Mogą oni dzielić się pomysłami i wspierać się nawzajem w przekształcaniu swoich klas w prawdziwe środowiska uczenia się epoki cyfrowej.

Technologia jest potężnym narzędziem, które utrzymuje uczniów zaangażowanych i poprawia uczenie się.

Ponad 1000 sesji wypełnionych było informacjami na temat innowacyjnych środowisk edukacyjnych, narzędzi komunikacji i współpracy, zasobów online i wielu innych możliwości nauki.