4 Narzędzia cyfrowe do tworzenia animowanych filmów dla studentów

Mówi się, że obraz jest wart tysiąca słów, ale co z wideo? Obrazy zawsze były używane do przekazywania znaczeń i ułatwiania zapamiętywania informacji. Ponieważ filmy wideo są łańcuchami obrazów, mniej lub bardziej animowanych, możemy śmiało powiedzieć, że są one jeszcze bardziej pełne znaczenia.

W nauczaniu, filmy wideo są obecnie nieodłączną częścią zasobów i materiałów, które wybieramy do prezentowania informacji, generowania przepływu myśli, stymulowania krytycznego myślenia, pobudzania ciekawości i wspierania kreatywności.


Czytaj więcej: 5 Szybkie i łatwe pomysły na wideo instruktażowe dla nauczycieli


Nasi uczniowie lubią różnorodność w ogóle. Sprawia ona, że są bardziej zaangażowani i aktywni, zmniejszając tym samym nudę. Filmy wideo zapewniają tę różnorodność dzięki swojej uniwersalności. Są one cennym narzędziem nauczania bez względu na wiek i poziom zrozumienia.

Filmy wideo mogą być częścią procesu uczenia się w formacie rzeczywistym lub animowanym. Uważam, że animowane filmy wideo są bardziej atrakcyjne, ponieważ tworzą zabawne środowisko do nauki i aktywują to pocieszające uczucie, które zwykle dają kreskówki.

Możesz zobaczyć tutaj przykład tego, jak wykorzystuję filmy wideo na moich zajęciach.

4 Cyfrowe narzędzia do tworzenia animowanych filmów dla uczniów

Animowane filmy wideo można wykorzystywać w każdej klasie i do każdego tematu. Aby uczynić naukę bardziej spersonalizowaną, możesz sam tworzyć filmy wideo, aby dostosować je do potrzeb swoich uczniów.

Niezależnie od tego, czy projektujesz animowane filmy dla swoich uczniów, czy też zlecasz im zadania do wykonania samodzielnie, musisz wiedzieć, z czego korzystać.

Oto cztery narzędzia cyfrowe, które polecam do tworzenia animowanych filmów wideo:

 1. Moovly

  Moovly jest uważane za jedno z najlepszych edukacyjnych narzędzi do animacji. Możesz prezentować informacje i pomysły na dyskusję, wyjaśniać koncepcje i opowiadać historie za pomocą niesamowitych stylów wizualnych.

  Otrzymasz nieograniczony dostęp do ponad 500.000 ilustracji, zdjęć, dźwięków, muzyki i filmów. Możesz przechowywać swoje kreacje w Galerii Moovly o pojemności do 1 GB i masz nieograniczony dostęp do edytora Moovly Studio. Jako nauczyciel możesz również skorzystać z bezpłatnego planu edukacyjnego, jeśli używasz edukacyjnej domeny e-mail znanej z Moovly.

  Dzięki Moovly możesz zbliżyć się do swoich uczniów, osadzając swoje kreacje na platformie edukacyjnej. Uczniowie mogą przeglądać filmy w domu, aby uzyskać głębokie zrozumienie.

 2. GoAnimate

  GoAnimate (Vyond) pozwala na zaoferowanie uczniom bardziej interesujących doświadczeń edukacyjnych. Tego typu filmy są dobrze odbierane przez uczniów, szczególnie tych niepełnosprawnych. Używając technologii text-to-speech, uczniowie mogą łatwiej angażować się w lekcje.


  Czytaj więcej: Jak nauka online przyczynia się do bardziej integracyjnego doświadczenia HE


  Możesz wybierać spośród różnych postaci, tła, opcji ubrań, fryzur i rekwizytów, aby stworzyć animowane filmy odpowiednie dla odbiorców z grupy K-12. Filmy GoAnimate są wyjątkowe, ponieważ Twoje postacie mogą zachowywać się jak prawdziwi ludzie. Na przykład, twoje postacie mogą poruszać ustami podczas mówienia.

  Wybierając spośród trzech stylów wizualnych, współczesnego, biznesowego i tablicy, możesz stworzyć przyciągające uwagę lekcje, które zaangażują i zatrzymają uwagę.

 3. Animaker

  Animaker to edukacyjne narzędzie do animacji, które ułatwia tworzenie animowanych filmów wideo w domu lub w szkole. Wybierając spośród sześciu stylów wideo i ponad 700 szablonów, Animaker pozwala na stworzenie idealnego filmu dla twojej klasy.

  Po zakończeniu pracy nad filmem można go pobrać lub przesłać bezpośrednio do serwisu YouTube lub Facebook. W klasie aplikacja pozwala uczynić naukę przyjemną dzięki wspaniałym animacjom, które pomagają uczniom wizualizować pojęcia i lepiej zapamiętywać informacje.


  Czytaj więcej: Korzystanie z edtech, aby przynieść edutainment w klasie


 4. Toontastic 3D

  Toontastic 3D jest łatwy w użyciu dla uczniów i nauczycieli. To elastyczne narzędzie jest odpowiednie do prostych animacji opartych na rysunkach, które mogą przybierać różne kształty, takie jak raporty książkowe lub naukowe, rekonstrukcje historyczne lub biografie, i wiele innych.

  Toontastic zamienia lekcje w prawdziwe opowiadanie historii, które pobudza wyobraźnię uczniów i sprzyja pogłębianiu wiedzy. Jest to proste, ale wszechstronne narzędzie, które zamienia Twoją klasę w plac zabaw dla nauki.

  Twoje lekcje sprawią, że uczniowie będą skoncentrowani na zajęciach i osiągną swoje cele edukacyjne. Oczami postaci, które naśladują ludzi w mowie i ruchu, uczniowie rozumieją ważne koncepcje, rozwijając w rezultacie umiejętności analityczne i twórcze.


  Czytaj więcej: Debunking 5 błędnych przekonań dotyczących cyfrowego storytellingu


Podsumowując

Animacje to świetny sposób na przekazanie znaczenia i zaprezentowanie informacji. Dzięki animowanym filmom nauczyciele tworzą poczucie zabawy i dziecięcych doświadczeń, które współbrzmią z większością uczniów.

Dzięki animowanym postaciom i kolorowym rekwizytom uczniowie lepiej skupią się na omawianych pojęciach i będą mogli je sobie zwizualizować. W zależności od narzędzia, które wybierzesz, Twoje animowane lekcje mogą przedstawiać mniej lub bardziej precyzyjny realny scenariusz, który przyciągnie uwagę Twoich uczniów.

Pozostań w pętli! Będziemy Cię na bieżąco informować o najcenniejszych wskazówkach i zasobach EdTech. Subskrybuj i nigdy nie przegap! Diana

ZDiana jest nauczycielką od ponad 10 lat. Pisze o znalezieniu idealnej równowagi pomiędzy starymi strategiami nauczania a ciągle zmieniającymi się narzędziami.

 • Kliknij, aby udostępnić na Twitterze (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na LinkedIn (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Pinterest (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Pocket (Otwiera się w nowym oknie)
 • Więcej
 • Kliknij, aby udostępnić na Tumblr (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Reddit (Otwiera się w nowym oknie)

Powiązane posty