STEM dla dzieci: Zajęcia online uczą umiejętności z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki

Ten post został zaktualizowany 16 lutego 2020 roku.

STEM, czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka, to ważna grupa przedmiotów, na które jest duże zapotrzebowanie - nie tylko w klasie, ale także na rynku pracy. Ponieważ technologia jest coraz częściej wykorzystywana na rynku pracy, musimy przygotować nasze dzieci do pracy, z którą zetkną się w przyszłości. W nadchodzącej dekadzie liczba miejsc pracy w zawodach STEM będzie rosła prawie dwukrotnie szybciej niż w innych zawodach. New York Times przewiduje, że 65% naszych dzieci w wieku podstawowym będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją, dzięki postępowi technologicznemu.

Dlatego też dziwi fakt, że większość szkół nadal nie uczy wielu umiejętności STEM, takich jak programowanie komputerowe. Jako cyfrowi tubylcy, to pokolenie dzieci i nastolatków dorasta w otoczeniu technologii. Można się założyć, że technologia nie zniknie w najbliższym czasie. W rzeczywistości jest ona kluczowa dla rozwiązania wielu problemów świata - a pokolenie naszych dzieci będzie tym, które będzie miało moc, by tego dokonać.

Jako rodzic, prawdopodobnie chcesz, aby Twoje dziecko nauczyło się tych umiejętności, ale być może nie wiesz, od czego zacząć. Jeśli Twoja szkoła nie może sobie pozwolić na najnowszą technologię lub nie zawiera programu nauczania STEM, nie martw się, jako rodzic wciąż masz jakieś opcje.

Oto kilka z naszych ulubionych technologii nauczania online, narzędzi i zasobów e-learningowych do nauczania dzieci umiejętności STEM:

Nauka

Według międzynarodowego dostawcy obozów STEM iD Tech, najlepszym sposobem na przygotowanie dziecka do przyszłej kariery STEM jest danie mu "mocnych podstaw umiejętności wykraczających poza to, co zapewnia tradycyjna edukacja".

Zamiast polegać na nauczycielu przedmiotów ścisłych swojego dziecka, zwiększ jego wiedzę poprzez edukację w domu. Szybkie wyszukiwanie w Google dostarcza niezliczonych pomysłów na zajęcia, gry, kursy i eksperymenty, które można przeprowadzić w domu.

Technologia i inżynieria

Podobnie jak nauka czytania, pisania lub mówienia w nowym języku, nauka kodowania uczy dzieci "nowych sposobów organizowania myślenia, nowych sposobów wyrażania idei" - mówi Mitchel Resnik z MIT, który pomógł opracować darmowe aplikacje Scratch i ScratchJr, które uczą dzieci w wieku 5 lat i starsze, jak kodować. Na dzień dzisiejszy darmowa aplikacja ScratchJr, która jest dostępna w Apple Store, jest używana przez miliony rodzin z pochlebnymi opiniami.

Starsze dzieci, młodzież i nastolatki mogą preferować TechRocket. Skierowany do osób w wieku od 10 do 18 lat, TechRocket jest kolejnym popularnym zasobem online do nauki umiejętności STEM, w tym kodowania komputerowego, tworzenia gier wideo i projektowania. Z tematami od Minecrafta przez druk 3D po Adobe Photoshop, Twoje dziecko lub nastolatek ma duże szanse na znalezienie kursu, który je zainteresuje.

Matematyka

Nigdy nie użyjesz tych umiejętności algebry w prawdziwym świecie.

Nic bardziej mylnego.

Umiejętności matematyczne mogą być stosowane w wielu sytuacjach życiowych. Na przykład, matematyka jest krytycznym fundamentem dla prawie każdej ścieżki kariery, nie tylko naukowej. Graficy posługują się kształtami geometrycznymi. Projektanci używają wzorów przy tworzeniu stron internetowych lub aplikacji. Przedsiębiorcy używają matematyki do wystawiania rachunków, faktur, wyceny swoich usług i płacenia swoim pracownikom.

Rozumiesz, o co chodzi. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko uwielbia matematykę, czy jest zainteresowane zdobyciem nowych umiejętności, istnieje wiele lekcji online uczących umiejętności matematycznych w świecie rzeczywistym. Na przykład, możesz sprawdzić niektóre z zasobów edukacji matematycznej na tej stronie. Możesz nauczyć swoje dziecko planowania finansowego lub wzbudzić w nim zainteresowanie projektowaniem architektonicznym - obie te dziedziny są prawdziwymi zawodami, które opierają się na umiejętnościach matematycznych.

Umiejętności dodatkowe

Ważne jest, aby zauważyć, że klasy wymienione powyżej uczą nie tylko umiejętności STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics). Niektóre z zajęć zawierają również elementy sztuki i projektowania, co pomaga zwiększyć kreatywność dziecka, jednocześnie angażując obie półkule mózgowe.

Wiele z innych zajęć pomaga dziecku zbudować projekt od początku do końca, taki jak strona internetowa lub gra wideo. W ten sposób zajęcia te uczą zarządzania projektami, krytycznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów.

Niezależnie od obszarów zainteresowań Twojego dziecka, są to umiejętności, które okażą się pomocne w każdej przyszłej karierze.

Źródło zdjęć.